فراموش کردن رمز دوربین مداربسته داهوا

فراموش کردن رمز دوربین مداربسته داهوا ؛  مانع دسترسی به دستگاه  ضبط کننده تصاویر می شود و برای بازیابی با استفاده از رمز پیش فرض داهوا روش های مختلفی وجود دارد . برای بازیابی رمز دستگاه DVR داهوا باید فقط از دکمه ریست موجود در مادربرد استفاده کرد . یک رمز پیش فرض را امتحان کرده یا از یک نرم افزار برای تولید رمز جدید براساس تاریخ دستگاه استفاده می شود . که این روش های گوناگون بازیابی رمز در تین مقاله شرح داده شده است همچنین برای آموزش فرمت کردن هارد دوربین مداربسته داهوا می توانید به مقالات موجود در سایت مراجعه نمایید .

لازم به توضیح می باشد که رمز مادردستگاه و دوربین مداربسته داهوا رمزی می باشد که در اختیار کمپانی و تولید کننده می باشد که همانند یک شاه کلید کار میکند . این رمز به جز شرکت مادر در اختیار هیچ کسی قرار ندارد و با استفاده از این رمز ، شرکت مادر اقدام به بازیابی رمز فراموش شده ی دستگاه های خود می کند .

رمز پیش فرض دوربین مداربسته داهوا

رمز پیش فرض و بازیابی رمز دوربین مداربسته داهوا مشکل عمده خیلی از کاربران این دوربین ها می باشد . دوربین های مداربسته هم مانند بسیاری از وسایل دیجیتال برای امنیت بالاتر دارای یک رمز می باشند .یکی از مزیت های مهم این رمز جلوگیری از دسترسی هر فردی به تصاویر ضبط شده و تنظیمات دستگاه می باشد . زمانیکه رمز یک دستگاه را فراموش کرده باشید دیگر به تنظیمات موجود در دستگاه و مشاهده تصاویر ضبط شده آن دسترسی نخواهید داشت .

نکته مهمی که وجود دارد این است که هنگام فراموشی رمز دستگاه ، به هیچ عنوان هارد دستگاه را به کامپیوتر متصل نکنید زیرا فرمت پارتیشن بندی دستگاه NVR و یا DVR با فرمت پارتیشن بندی کامپیوتر متفاوت می باشد و همین موضوع ممکن است باعث آسیب دیدن اطلاعات موجود در هارد شود .

در گذشته دستگاه های داهوا دارای رمز پیش فرض ساده ای بودند و روی همه دستگاه ها کار میکرد و همین ساده بودن رمز ها موجب مشکلاتی شده بود تا جایی که هر فردی بدون داشتن رمز دستگاه به مشاهده فیلم های ضبط شده دستگاه دسترسی داشت . به همین دلیل کمپانی داهوا برای رفع این مشکل تصمیم به حذف رمز پیش فرض گرفت و روش های مطمئن تری را جایگزین نمود . ضمن اینکه همچنان رمز پیش فرض برای دستگاه های قدیمی کاربرد دارد و دستگاه های جدید به واسطه آنها ریست پسورد نمی شود .

بنابراین دستگاه های تولید شده طی چند سال اخیر دارای رمز عبور پیش فرض یا کلمه عبور مادر نمی باشند . زمانیک یک دستگاه خریداری می شود باید در هنگام راه اندازی دستگاه برای آن یک رمز عبور انتخاب شود .

بازیابی رمز دوربین مداربسته داهوا در فراموش کردن رمز دوربین مداربسته داهوا

بازیابی رمز دوربین مداربسته داهوا قدیمی با همان رمز پیش فرض قابل انجام بود ولی در دستگاه های جدید زمانیکه دستگاه برای اولین بار روشن می شود رو روش برای بازیابی رمز عبور وجود دارد که بنا به نیاز کار می تواند فعال یا غیرفعال گردد . برای استفاده از این دو روش باید از ابتدا آنها را فعال کرد. فعال کردن آن باعث می شود زمانیکه رمز دستگاه فراموش شده به آسانی قابل بازیابی باشد .

ممکن است که در نرم افزار های متفاوت کمی با هم فرق داشته باشند ولی کلیات کار یکی است و با دقت بیشتر می توان برای آنها از این روش ها استفاده نمود .

فراموش کردن رمز دوربین مداربسته داهوا
فراموش کردن رمز دوربین مداربسته داهوا

 

 

ریست رمز عبور از طریق ایمیل

در این روش با وارد کردن ایمیل کاربر در قسمت Reserved Email در زمان فراموش کردن رمز یک کد برای ورود به سیستم به ایمیل ارسال می گردد که با وارد کردن آن دستگاه را می توان به آسانی ریست کرد .

گزینه Reserved Email را میتوان غیرفعال یا فعال نمود . فرض بر این است که ایمیل قبلا وارد شده و بعد از مدتی رمز عبور فراموش شده است .

در پنجره ورود به سیستم روی گزینه فراموشی رمز کلیک کرده و صفحه password reset  نمایش داده می شود و از قسمت reset mode گزینه ایمیل انتخاب می گردد . بارکد ریست رمز نمایش داده می شود . سپس وارد اپلیکیشن داهوا شده و گزینه password security انتخاب میگردد . در مرحله بعد بارکد را با دوربین موبایل اسکن گرفته و در نهایت اگر همه مراحل به درستی انجام شده باشد پیام موفقیت آمیز Successfully reset password نمایش داده می شود . کد به ایمیل ارسال شده و می توان با ورود به ایمیل و وارد کردن آن کد در قسمت security code  و سپس گزینه بعدی را زده و در نهایت عمل بازیابی را انجام گردد .

ریست رمز عبور از طریق پاسخ به سوالات امنیتی در فراموش کردن رمز دوربین مداربسته داهوا

برای استفاده از این روش در بازیابی رمز در تنطیمات راه اندازی دستگاه باید این گزینه فعال شده باشد . عملکرد کلی این روش به این صورت می باشد که شما با پاسخ به سوالات و ذخیره آنها ، هنگام فراموشی رمز با وارد کردن همان پاسخ های وارد شده ، دستگاه مالکیت دستگاه را شناسایی کرده و در نهایت اجازه ریست را خواهد داد .

در این روش ابتدا گزینه Security Questions را فعال نموده و سپس از بین سوالات موجود ، سوالات مورد نظر خود را انتخاب و به آنها پاسخ داده می شود ، با این کار این روش فعال می گردد .

اکنون فرض شود که رمز عبور فراموش شده است در پنجره ورود به سیستم گزینه فراموشی رمز انتخاب می گردد ودر پنجره باز شده از قسمت reset mode گزینه security questions انتخاب می گردد و سپس گزینه بعد را زده در صورتیکه جواب سوالات به درستی پاسخ داده شوند پنجره تعریف کرد رمز عبور مجدد نمایش داده می شود و رمز عبور جدید وارد می شود .

 

بازیابی سخت افزاری دوربین مداربسته داهوا

بازیابی سخت افزاری دوربین مداربسته زمانی انجام می شود که از روش های قبلی نتیجه گرفته نشود . اکثر دستگاه های داهوا مخصوصا دستگاه های سری جدید ، داخل دستگاه روی مادربرد یک دکمه کوچک جهت ریست کردن دستگاه قرار دارد . برای ریست دستگاه با استفاده از این دکمه مطابق مراحل زیر اقدام می شود .

ابتدا دستگاه خاموش شود و سپس پیچ های قاب دستگاه را باز کرده تا مادربرد آن قابل مشاهده باشد . سپس دکمه گفته شده را فشرده و نگه داشته و در حالیکه دکمه را نگه داشته شده است دستگاه را روشن کرده و حدود 30 ثانیه نگه داشته و سپس رها گردد . دستگاه ریست می شود و به تنظیمات کارخانه باز می گردد .

بعد از روشن شدن دستگاه منوی تنظیمات اولیه قابل مشاهده خواهد بود و می توان مجددا برای آن رمز عبور تعیین کرد . ولی در برخی از دستگاه ها ممکن است که دکمه ریست وجود نداشته باشد و برای ریست کردن آن دستگاه باید به گارانتی مربوطه ارسال گردد .

 

روش مولد رمز عبور داهوا

برای فراموش کردن رمز دوربین مداربسته داهوا ؛ یک ژنراتور رمز وجود دارد که می توان برای تنظیم مجدد دستگاه DVR داهوا از آن استفاده کرد . در این روش فقط کافی است که نرم افزار دانلود شود و تاریخی که در مانیتور مشاهده می شود را وارد کرد . به این صورت که در نرم افزار ماه و روز و سال را تایپ کرده و یک گذرواژه موقت نیز باز می گرداند . بعد از ایجاد این گذرواژه ، با استفاده از آن وارد دستگاه شده و بعدا می توان گذرواژه را تغییر داد .

روش مولد رمز عبور داهوا
روش مولد رمز عبور داهوا

 

 

روش جداکردن باتری

برای فراموش کردن رمز دوربین مداربسته داهوا ، اگر  دستگاه داهوا دارای باتری بود که قابل جابه جایی باشد می توان از این روش استفاده نمود که البته مبتنی به روش قبلی می باشد . در این روش کافی است باتری را از دستگاه خارج کرده  و حدود دو دقیقه صبر نموده تا تاریخ و زمان دستگاه به حالت پیش فرض برگردد .اصولا به تاریخ 01/01/2000  باز می گردد و با استفاده از ژنراتور رمز قبلی ایجاد میگردد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]