دوربین مداربسته بولت داهوا

دوربین مداربسته بولت داهوا ؛ یکی از پرکاربردترین دوربین مداربسته داهوا می باشد . اصولا دارای مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و رطوبت دارند دوربین مداربسته بولت داهوا به دلیل شکل ظاهری و جنس بدنه یکی از بهترین انتخاب ها برای فضای باز مثل باغ ، گلخانه ، حیاط و … می باشد . بولت به معنای گلوگه می باشد و دارای شکل استوانه ای می باشد گاها به دوربین مداربسته بولت ، دوربین مداربسته بالت نیز می گویند . نصب این دوربین ها بروی سقف و یا دیوار بسیار راحت می باشد و علت این راحتی نصب پایه دوربین می باشد و بیشتر آنها از نوع پایه سه محوره می باشند .

دوربین بولت IR همان دوربین بولت مادون قرمز می باشد که توسط چراغ های LED داخلی می توان تصاویر واضحی را در محیط کم نور و یا حتی تاریکی مطلق ارائه داد .

دوربین های بولت از نظر نوع لنز به سه دسته تقسیم می شوند : لنز ثابت ، لنز وریفوکال ، لنز موتورایز

دوربین بولت لنز ثابت تصاویر را در یک زاویه بسته و ثابت ارائه می دهد و همچنین امکان زوم و بزرگنمایی در آن وجود ندارد . دوربین بولت وریفوکال دارای زاویه دید متغیر می باشد و امکان زوم و بزرگنماییدر آن ها به وصرت دستی اعمال می گردد . در دوربین با لنز موتورایز تغییر زاویه با استفاده از یک موتور کوچک و از راه دور امکان پذیر می باشد .

شما میتوانید جهت آموزش نصب دوربین مداربسته داهوا و همچنین آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته داهوا روی موبایل به سایت ما مراجعه نمایید و برای دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

 

دوربین مداربسته بولت داهوا
دوربین مداربسته بولت داهوا

ویژگی های دوربین بولت

ویژگی های دوربین بولت براساس نوع کاربرد ، کیفیت تصویر ، زاویه دید و قابلیت دید در شب می باشد که هنگام انتخاب و خرید دوربین باید به آنها توجه داشته باشید .

زاویه دید دوربین بولت

براساس لنز بکار رفته در دوربین زاویه دید آن ها متفاوت خواهد بود . فاصله کانونی لنز دوربین هر چقدر کمتر باشد زاویه دید بیشتر خواهد بود و در نتیجه تصاویر واضح تر خواهند بود . دوربین های مداربسته بولت دارای دو نوع لنز می باشند :

لنز ثابت

در دوربین ها با لنز ثابت قابلیت زوم وجود ندارد و فاصله کانونی مشخصی دارند . دوربین های بولت با لنز ثابت معمولا از لنزهای 3.6 میلیمتر که تقریبا 70 درجه می باشد و یا 6 میلیمتر که تقریبا 50 درجه و یا 12میلیمتر  که تقریبا 25 درجه ساخته می شود .

لنز وریفوکال یا متغیر

دوربین های مداربسته با لنز وریفوکال و یا متغیر دارای دو فاصله کانونی می باشند و به همین دلیل امکان زوم در این دوربین ها مهیا می باشد دوربین های بولت وریفوکال معمولا از لنز 3-9 میلیمتر که حدودا 35 تا 80 درجه و یا 2.8-12 میلیمتر که حدودا 25 تا 85 درجه ، ساخته شده اند .

دید در شب دوربین مداربسته بولت

معمولا دوربین های مداربسته بولت دارای قابلیت دید در شب می باشند . این دوربین ها علاوه بر اینکه قابلیت ضبط تصاویر در روز را دارند قابلیت ضبط تصاویر در شب در محیط تاریک را فراهم می کند . به دلیل اهمیت دسترسی به تصاویر در شب در تاریکی مطلق باعث شد که این ویژگی در این دوربین ها تعبیه گردد . لازم به ذکر است که به دلیل کم بودن نور در شب و عدم استفاده از منبع نور سفید از امواج نور آی آر برای ضبط . ثبت تصاویر استفاده می شود . بسته به تعداد و نوع LED های موجود در دوربین ها ، برد دوربین مشخص می  گردد . بردی که در دیتاشیت و یا کاتالوگ محصولات تعریف شده ، حداکثر برد پرتاب نور دوربین می باشد . بنابراین الزام برد مفید در شب محسوب نمی گردد .

برای افزایش کیفیت تصاویر در دوربین های مداربسته دید در شب تکنولوژی جدیدی به نام مادون قرمز اختراع گردیده است که با استفاده از این تکنولوژی کیفیت تصاویر به مراتب بسیار بهتر از نور قرمز معمولی و یا IR می باشد .

نصب دوربین مداربسته بولت

تعداد زیادی از دوربین های بولت به علت نصب در محیط بیرونی و محیط باز لازم است که از مقاومت بالایی در برابر ضربه و شرایط جوی برخوردار باشند . دوربین های بولت با ویژگی نصب در محیط بیرونی باعث شده  که این دوربین ها دارای این مقاومت باشند ولی رخی دوربین ها بالت مقاومت بیشتری دارند . جنس بدنه دوربین مداربسته بالت در بیشتر موارد فلزی می باشد و در برخی ترکیبی از فلز و پلاستیک . برای اطلاع از جنس بدنه می توانید به دیتاشیت موجود در سایت مراجعه نمایید .

برای نصب دوربین مداربسته در ابتدا باید محل یا محل های قرارگیری آنها مورد بررسی قرار بگیرد .باید نقاط پوشش دهی هردوربین و طرح کلی مسیرهای کابل کشی محل مورد نظر باید ارزیابی گردد . نصب دوربین های بولت دارای پیچیدگی زیادی نیست و به راحتی قابل انجام می باشد . بعد از نصب دوربین باید زاویه نصب آن ها تنظیم گردد . معمولا دوربین انتخابی برای مناطقی که حساسیت متوسطی دارند با مناطقی که دارای حساسیت بیشتری هستند متفاوت می باشد . استفاده از پایه و بازو در نصب دوربین مداربسته بولت و قرار گیری آن در مکان های مختلف مانند روی دیوار ، بالای درب باغ و ویلا و… یکی از چالش ها در نصب این دوربین ها می باشد .

نصب دوربین مداربسته بولت
نصب دوربین مداربسته بولت

 

تفاوت دوربین مداربسته بولت و دام

دوربین های مداربسته بولت و دام هر دو به طور گسترده در سیستم های نظارت تصویری استفاده می شوند . اولین تفاوت این دو نوع دوربین ، در شکل ظاهری آن ها می باشد که بسیار چشمگیر می باشد . تفاوت بعدی که یکی از مهمترین تفاوت آن ها می باشد تفاوت در میزان مقاومت بدنه در برابر عوامل خارجی می باشد . بدنه دوربین بولت در برابر گرد و غبار و عوامل بیرونی بسیار مقاوم تر از دوربین های دام هستند و دوربین های دام نوع کاربری آنها دارای مقاومت کمتری در برابر شرایط نامساعد جوی دارند . تفاوت دیگر این دو مدل دوربین در کاربری آن ها می باشد . دوربین دام به دلیل شکل ظاهری که دارد مناسب استفاده در مکان ها مسقف می باشد در صورتیکه دوربین های بولت برای محیط های بیرونی ، روی دیوار و بدون سقف مناسب نصب می باشند . بنابراین براص محیط های باز نصب دوربین های بولت پیشنهاد می گردد . البته دوربین های دام هم در فضاهای خارجی قابل نصب می باشند . نصب دوربین های بولت با توجه به تکنولوژی و مکان نصب می تواند در انواع دوربین بولت کمی متفاوت باشد .

انواع دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته IP بولت

تکنولوژی آی پی یک تکنولوژی جدید می باشد که در ساخت دوربین های مداربسته به کار می رود ، به این نوع دوربین ها دوربین مداربسته IP گفته می شود . اغلب کاربرانی که نیاز به خرید دوربین مداربسته دارند ترجیح می دهند دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP بولت خریداری نمایند . برخی از مزایای این دوربین ها شامل کیفیت تصویر ، کنترل و دریافت تصاویر از راه دور ، نصب آسان و … می باشد . دوربین آی پی در بستر شبکه تصاویر را انتقال می دهد فقط کافی است روی دستگاه و تلفن همراه اینترنت وجود داشته باشد تا تصاویر را در هر نقطه از دنیا بتوان دریافت کرد .

دوربین مداربسته بولت HD

برای نصب این مدل دوربین ها از کابل های کواکسیال استفاده می شود . این دوربین ها نسبت به دوربین های تحت شبکه امکانات کمتری دارند ولی از نظر قیمت مقرون به صرفه تر می باشند .

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]