تنظیمات دوربین مداربسته داهوا

آموزش دوربین مداربسته داهوا ؛ کار بسیار پیچیده ای نیست ، به دلیل اینکه برای راه اندازی دوربین های مداربسته و دستگاه های ضبط کننده بسیاری از تنظیمات به صورت پیش فرض انجام شده است و فقط کافیست موارد مورد نیاز را تایید نمایید .
داهوا یکی از برند های معروف در صنعت دوربین های مداربسته و تجهیزات حفاظتی می باشد که بخش عظیمی از بازار را به خود اختصاص داده است . در دوربین مداربسته داهوا فناوری های اصلی شامل : فناوری پردازش تصویر، فناوری تعبیه شده هوشمند، فناوری پیشگیرانه، ذخیره سازی ابری و فناوری شبکه است . گستردگی این برند در سیستم های مداربسته شامل دوربین های آی پی تحت شبکه ، دوربین های CVI و دستگاه های ضبط کننده NVR و DVR می باشد . شما میتوانید پکیج دوربین مداربسته داهوا را در بخش مقالات سایت ما مطالعه نمایید .
دوربین های مداربسته داهوا قابل نصب در اماکن مختلف می باشند شما می توانید امنیت را برای هر مکانی که در نظر دارید با این دوربین ها تامین نمایید ، این محصولات در بازار با قیمت مناسب و کیفیت خوب و با خدمات پس از فروش در بازار عرضه می شود .

آموزش دوربین مداربسته داهوا
آموزش دوربین مداربسته داهوا

 

آموزش نصب دوربین مداربسته داهوا

نصب دوربین های مداربسته دارای بخش های مختلفی می باشد که این مراحل به شرح ذیل می باشند :

تهیه نقشه

برای اجرای سیستم نظارت تصویری ، تهیه نقشه یک امر ضروری می باشد زیرا محل قرار گیری دوربین ها ، کابل کشی ها ، دستگاه ها و سایر بخش ها در آن مشخص می باشد و در نتیجه زمان کمتری صرف نصب تجهیزات می گردد ضمن اینکه مقدار تجهیزات مورد نیاز راحت تر قابل تخمین می باشد . در پروژه های بزرگتر به وسیله نقشه می توان تقسیم کار انجام داد و در زمان صرفه جویی کرد .

انتخاب تجهیزات مناسب

با تهیه نقشه از پروژه ، لوازم و وسایل جانی مورد نیاز تشخیص داده شده و مقدار آنها را می توان تخمین زد ، سپس برای تهیه آنها اقدام می نمایید . در این بخش باید دقت کافی داشته باشید زیرا کم بودن تجهیزات و خرید مجدد آن موجب صرف زمان بیشتری برای اجرای پروژه می گردد و همچنین زیاد بودن تجهیزات باعث افزایش هزینه پروژه می گردد .
مدل ها و برند های انتخابی در کیفیت کار تاثیر می گذارد بنابراین برای انتخاب برند باید دقت لازم را داشته باشید .

انتخاب محل مناسب برای نصب تجهیزات

در این بخش باید مطابق نقشه تهیه شده ، مکان نصب دوربین ها ، مسیر کابل کشی ها ، محل استقرار دستگاه ها تعیین گردد و این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد . برای مثال اگر دوربین در ارتفاع مناسب نصب نشود دوربین در دسترس سارقین خواهد بود و کارایی نخواهد داشت و یا اینکه اگه مسیر کابل کشی ها درست انتخاب نشود باعث افزایش هزینه پروژه خواهد شد .

کابل کشی

این بخش برای نصب هر نوع دوربینی لازم می باشد اما بسته به نوع دوربین متفاوت خواهد بود ، برای مثال برای دوربین های آنالوگ از کابل های RG11 ، RG6 و RG59 استفاده می شود و برای دوربین های تحت شبکه از کابل های Cat6 ، Cat5e و Cat5 استفاده می شود . البته در دوربین های بیسیم نیاز به کابل نیست و ارتباط از طریق سیگنال برقرار می شود .

تنظیمات راه اندازی

آخریی بخش تنظیمات مربوط به راه اندازی دوربین ها می باشد که میتوان این بخش را مهمترین مرحله نصب دوربین مدار بسته بشمار آورد . البته این مرحله بسیار گسترده است و بسته به نوع و مدل دوربین در برندهای گوناگون متفاوت خواهد بود .

آموزش دوربین مداربسته داهوا

 

نحوه آی پی دادن به دوربین مداربسته داهوا

در واقع IP همان شناسه یا آدرس دستگاه دیجیتال است که توسط آن سیستم کامپیوتری می تواند دستگاه مورد نظر را شناسایی کرده و به آن متصل شود. بنابراین در صورتی که چندین دوربین مداربسته را به صورت همزمان در یک پروژه مورد استفاده قرار می دهید هر کدام دارای آی پی واحد هستند و هیچ آی پی تکراری وجود نخواهد داشت ، به این طریق می توان دوربین ها را کنترل نمود . البته شرکت تولیدکننده دوربین های مداربسته داهوا یک آی پی ثابت برای دوربین ها در نظر گرفته که در صورت استفاده از یک دوربین نیاز به تغییر آی پی نمی باشد ولی زمانیکه از چندین دوربین استفاده می شود لازم است که از برنامه تغییر آی پی دوربین داهوا کمک گرفته و تنظیمات لازم را اعمال نمایید .
برای تغییر آی پی دوربین ها توسط لپ تاپ ، توسط یک کابل شبکه دوربین را به لپ تاپ متصل نمایید و همچنین یک آداپتور ۱۲ ولت را نیز به دوربین وصل کنید . در تنظیمات شبکه لپ تاپ آی پی لپ تاپ را با دوربین هم رنج کرده که بتوان وارد منوی دوربین شد و تغییرا لازم را اعمال نمود .

 

تنظیمات تشخیص حرکت در دوربین های مداربسته داهوا

دوربین تشخیص حرکت یا Motion Detection دوربینی است که می تواند با تشخیص حرکت فعال شود . به طور کلی در مواردی که نیاز به ضبط 24 ساعته نیست با استفاده از قابلیت تشخیص حرکت فقط زمانی که حرکتی جلوی دوربین اتفاق می افتد ضبط انجام می شود . تشخیص حرکت را می توان با اندازه گیری میزان سرعت یا پرتاب اشیا در میدان دید انجام داد .
این دوربین در زمان صرفه جویی میکند به این صورت که این دوربین ها می توانند همیشه آماده به کار بوده و با درک حرکت یک شیء یا انسان، بطور خودکار شروع به ضبط نمایند . چند دقیقه بعد زمانی که هیچ حرکتی نباشد ، ضبط دوربین متوقف می شود و دوباره به حالت آماده به کار در می آید ، شما می توانید فقط آنچه را که از قبل اتفاق افتاده بازبینی کنید ، در نتیجه زمان کمتری برای بازبینی تصاویر در برابر هر گونه تجاوز صرف می کنید .
دوربین با قابلیت تشخیص حرکت به مراتب از یک دوربین مداربسته معمولی یا هر دوربین مداربسته دیگر قابل اعتمادتر است ، به دلیل اینکه این دوربین فقط صحنه های مهم را ضبط میکند ، همچنین کمی توانید آلارم هم فعال نمایید به این صورت که وقتی حرکتی اتفاق افتاد یک آلارم دریافت نمایید . مزیت دیگر این قابلیت این است که که شما می توانید حافظه زیادی از دسنگاه ذخیره ساز را تنها برای صحنه هایی که ضروری هستند ذخیره کنید .

آموزش دوربین مداربسته داهوا

 

تنظیمات رزولوشن در دوربین های مداربسته داهوا

در دستگاه دی وی ار و ان وی ار داهوا گاها دیده می شود وقتی دوربین با رزولیشن و کیفیت به دستگاه وصل می شود ولی کیفیت تصویر مناسبی ندارد . معمولا در این نوع چالش ها باید رزولیشن تصویر دستگاه را تغییر داد و با توجه به نوع کیفیت دوربین رزولیشن انتخاب شود . برای تغییر رزولوشن باید وارد منوی اصلی دستگاه داهوا شده و تنظیمات مربوطه انجام گردد.

انتقال تصویر در دستگاه دوربین مداربسته داهوا

داهوا از جمله معروف ترین برندهای دوربین های مداربسته در بازار می باشد که قابلیت انتقال تصویر آن به سادگی و بدون نیاز به آی پی استاتیک کار می کند ضمن اینکه انتقال تصویر را به نوعی میتوان یکی از مهمترین ویژگی های مورد نظر هر شخص برای انتخاب دستگاه های موردنیاز دانست. تمامی دستگاه های تولید شده ی اخیر در داهوا دارای قابلیت p2p می باشند .
برای دریافت تصاویر روی گوشی یا تبلت ، باید نرم افزار مربوطه را نصب نمایید و گوشی یا تبلت را به اینترنت متصل نمایید هچنین دستگاه ضبط کننده NVRو یا DVR نیز باید به اینترنت متصل باشد . با تنظیمات مربوطه در اپلیکیشن روی گوشی و کپی آدرس ابر در آن میتوانید انتقال تصویر دوربین ها را بدون نیاز به آی پی استاتیک داشته باشید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]