آموزش انتقال فیلم دوربین مداربسته داهوا روی فلش

آموزش انتقال فیلم دوربین مداربسته داهوا روی فلش ؛ به منظور نگهداری و آرشیو فیلم های ضبط شده در دستگاه dvr یا nvr و بک آپ گرفتن از فیلم های گذشته یک راهکار به حساب می آید .

ضبط تصاویر دوربین مداربسته داهوا و دستگاه ضبط کننده تصاویر یکی از آیتم های مهم می باشد که در سیستم نظارت تصویری از آن استفاده می شود . گاهی اوقات برای ارائه فیلم های ضبط شده به پلیس، همسایه و یا سایر ارگان ها ، در صورت اتفاق یک واقعه باید بخشی از فیلم دوربین مداربسته را بر روی فلش و یا هارد دیسک ذخیره کرد .

برای آن که بتوانید فیلم تصاویر ضبط شده دوربین مداربسته را روی فلش بریزید باید دسترسی مدیریتی دستگاه ضبط کننده تصاویر را داشته باشید تا بتوانید از فیلم های دوربین مداربسته بک آپ بگیرید . ممکن است این سوال که چگونه فیلم دوربین مداربسته را روی فلش بریزیم برایتان پیش بیاید . در این مقاله به صورت گام به گام آموزش انتقال فیلم دوربین مداربسته داهوا روی فلش توضیح داده شده است ، در صورت هرگونه مشکل و دریافت راهنمای خرید دوربین مداربسته داهوا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید .

 

 

 

دوربین مداربسته چیست ؟

دوربین مداربسته یک سیستم تلویزیونی می باشد که در آن سیگنال ها به صورت عمومی پخش نمی شوند بلکه برای تحقق اهداف ایمنی و نظارتی می باشند . در این میان آشنایی با انواع دوربین های مداربسته داهوا ، محل قرارگیری مناسب دوربین های مداربسته برای گرفتن تصاویر ویدیویی که همه زوایا را پوشش داده باشند ، روش نصب صحیح دوربین مداربسته از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

به دلیل اینکه دوربین ها با مانیتور ها و دستگاه های ضبط کننده تصاویر NVR یا  DVR از طریق کابل های کواکسیال اختصاصی و یا رابط های بی سیم ارتباط برقرار می کنند به عنوان مداربسته معرفی می شوند تا ثابت کنند که دسترسی به محتوای موجود فقط برای افرادی که قادر به دیدن آن هستند محدود شده است .

در سیستم های دوربین مداربسته قدیمی تصاویر به صورت سیاه و سفید و با کیفیت پایین و بدون قابلیت تعامل و ارتباط برقرار کردن استفاده می کردند . مانیتورهای مدرن می توانند تصاویر را به صورت رنگی و با کیفیت بالاتر و وضوخ بیشتری نمایش دهند ، ضمن اینکه دارای ویژگی بزرگنمایی تصویر و یا ردیابی اشیا و اشخاص را دارد .

آموزش انتقال فیلم دوربین مداربسته داهوا روی فلش
دوربین مداربسته داهوا

 

پلی بک یا بازپخش دستگاه داهوا

برای بازپخش یا پلی بک و پشتیبان گیری از دستگاه داهوا ابتدا لازم است که تعیین شود که چه اطلاعاتی مورد نیاز است عکس یا فیلم ، بنابراین در قسمت سمت راست بالا می توان فیلم ها یا عکس ها را انخاب نمود . در بخش تقویم ، اطلاعات مربوط به زمان و تاریخ را تعیین نموده و در قسمت نام دوربین ، دوربین مورد نظر را انتخاب نموده ، در نهایت در قسمت TIME LINE فیلم های ضبط شده هر دوربین به صورت نوارهای رنگی قابل مشاهده می باشد  که در این بخش رنگ سبز  به معنی ضبط مداوم میباشد و رنگ زرد به معنی تشخیص حرکت است که با استفاده از آیکون های موجود در این صفحه می توان برحسب نیاز خود نوع تصاویر ضبط شده را انتخاب نمود تا بتوان برمبنای آن جستجو در تصاویر را انجام داد . همچنین در این بخش با کلیک روی زمان مورد نظر ، تصاویر ضبط شده در آن ساعت را نمایش خواهد داد باکلیک کردن روی تصویر می توان تصاویر را به صورت بزرگ مشاهده نمود ، با کلیک کردن مجدد روی تصاویر  نیز می توان تصاویر را کوچک کرد .

مراحل انتقال فیلم دوربین مداربسته داهوا روی فلش

بر روی دستگاه  ضبط کننده تصاویر  پورت USB قرار دارد که برای اتصال ماوس ، فلش و… مورد استفاده قرار می گیرد ، در ابتدای کار فلش درایو را از طریق پورت USB جلو یا پشت دستگاه به دستگاه مورد نظر وصل کرده سپس در این مرحله رمز دستگاه را وارد کرده که بتوان وارد صفخه تنظیمات آن شد ، بر روی صفحه راست کلیک کرده و منو را انتخاب کرده و سپس وارد منوی پلی بک و یا باز پخش شده  و تصاویر ضبط شده در زمان مورد نظر تعیین شده قابل مشاهده خواهد بود . در واقع در پنجره ای که باز می شود به صورت پیش فرض همه دوربین هادر حالت انتخاب می باشند که برحسب نیاز دوربین مورد خود را انتخاب نمایید و می توان در صورت نیاز بعضی از دوربین ها را غیرفعال کرد و تنها تصاویر مورد نیاز دوربین انتخابی را روی فش ذخیره کرد . در انتهای کار باید زمان شروع و زمان پایان واقعه مورد نظر را وارد کرده و گزینه جستجو را انتخاب کرده و در نهایت در پایین صفحه فیلم های ضبط شده مورد نظر نمایش داده خواهند شد .

فیلم مورد نظر را انتخاب کرده و سپس گزینه EXPORT را انتخاب کرده و اطلاعات فلش متصل به دستگاه در قسمت نام دستگاه نمایش داده می شود . لازم به ذکر است که می توان در قسمت نوع ذخیره سازی فرمت فایل را تعیین نمود و سپس گزینه EXPORT را انتخاب کرده تا وارد مراحل خروجی گرفتن شود .

در پایان کار باید گزینه OK را روی پیغام نمایش داده شده انتخاب کرد و همچنین برای نمایش خورجی ذخیره شده در فلش باید از نرم افزار VS PLAYER استفاده نمود .

پسوند فیلم دوربین مداربسته به صورت پیش فرض روی DAV می باشد و اگر آن را تغییر ندهید تصاویر دوربین مداربسته با همین پسوند روی فلش ذخیره خواهند شد . اگر میخواهید فتیل ها را روی کامپیوتر ذخیره کنید حتما باید فایل با پسوندDAV باشد و به اشتباه Play.exe  را کپی نکنید . پیشنهاد می شود که در هنگام ذخیره سازی تصاویر ، پسوند تصاویر را به موارد رایجی مانند AVI و MP4 تبدیل نمایید تا در هر سیستمی قابل پخش باشد . همچنین اگر می خواهید فیلم ها را به مقامات قضایی ارسال نمایید بهتر است فایل ها را در دو پسوند ذخیره نمایید و  نسخه اصلی را با پسوند DAV را الزاما داخل فایل مورد نظر قرار دهید .

آموزش انتقال فیلم دوربین مداربسته داهوا روی فلش
آموزش انتقال فیلم دوربین مداربسته داهوا روی فلش

 

اهمیت انتقال فیلم دوربین مداربسته داهوا روی فلش

استفاده از دوربین های مداربسته برای اهداف و مواردی از قبیل زیر می باشد .

  • حفظ امنیت اماکن و تاسیسات با امنیت متوسط
  • مشاهده رفتار زندانیان و یا بیماران خطرناک در مراکز درمانی
  • نظارت بر ترافیک
  • نظارت بر محیط هایی که برای انسان خطرناک می باشد مانند مکان های صنعتی دارای موارد سمی
  • امنیت ساختمان های اداری ، مسکونی ، تجاری

در تمام این محیط ها برای امنیت بیشتر از قابلیت های دوربین مداربسته ، نیاز به انتقال فیم دوربین مداربسته روی فلش و همچنین پشتیبان گیری از آن فیلم ها می باشد . بک آپ گرفتن از دستگاه طبق توضیحات ارائه شده بسیار آسان می باشد و هر فردی بدون نیاز به تخصص در این زمینه با  همین توضیحات ارائه شده می تواند آن را انجام دهد .

در آخر لازم به ذکر می باشد که حذف قسمتی از فیلم دوربین مداربسته عملا غیرممکن خواهد بود اما در صورتی که به هر دلیلی مجبور به حذف فیلم هستید باید کلیه ی فیلم های ذخیره شده روی هارد دیسک و کارت حافظه را حذف نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]