آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته داهوا روی موبایل

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته داهوا روی موبایل ؛ برای افرادی که در محیط دوربین های مداربسته و نظارت تصویری هستند ، لازم و ضروری می باشد . با توجه به اینکه این قابلیت را می توان به راحتی روی دوربین ها و سیستم های نظارتی فعال نمود ، همه کاربران میتوانند با یک آموزش این قابلیت را برای خود فعال نمایند .
دوربین مداربسته داهوا یکی از کمپانی های مطرح و پیشتاز در زمینه سیستم های نظارت تصویری و دوربین های مداربسته می باشد و یکی از پر فروش ترین برند های دنیا می باشد که در بین ایرانیان هم محبوبیت زیادی دارد .
دوربین های تحت شبکه و دستگاه های ضبط کننده تصاویر برخلاف یکسری از برندها ، براحتی از طریق موبایل ، تبلت و یا کامپیوتر می توان از راه دور قابلیت انقال تصویر را داشت . پیشنهاد می شود مقاله دوربین مداربسته داهوا ارزان را نیز مطالعه بفرمائید .
زمانیکه از انتقال تصویر داهوا روی موبایل حرف می شود ، این سوال در ذهن مخاطب ایجاد می شود که این کار به چه منظور است و به چه دلیلی کاربرد دارد ؟

 

انتقال تصویر دوربین مداربسته چیست ؟

از دوربین مداربسته زمانی که در یک مکان با هدف تامین امنیت و حفاظت و کنترل و نظارت از آن مکان استفاده می شود . بنابراین کاربران دوربین های مداربسته این نیاز را پیدا میکنند که از راه دور و حتی شهر یا کشورهای دیگر بتوانند بر آن مکان نظارت و کنترل داشته باشند . تکنولوژی سیستم های نظارت تصویری و الخصوص دوربین های مداربسته روز به روز در حال پیشرفت می باشند و در تلاش براری رفع نیاز کاربران به روزرسانی می شوند .به این ترتیب قابلیتی در آنها تعبیه شده که کاربران بدون محدودیت فاصله مکانی می توانند بر مکان مورد نظر نظارت و کنترل کافی داشته باشند .
انتقال تصویر روی گوشی ، تبلت و یا کامپیوتر انجام می شود . برای انجام این کار نرم افزارهایی طراحی شده که به آسانی روی گوشی ها و یا کامپیوتر قابل نصب می باشد و این کار را بسیار آسان میکند ، البته یک سری تنظیمات هم باید روی دستگاه ضبط کننده تصاویر انجام شود . به این قابلیت ، قابلیت انتقال تصویر گفته می شود .

آموزش انتقال تصویر داهوا روی موبایل

داهوا یکی از بهترین برندهایی می باشد که برای دریافت انتقال تصاویر نیازی به خرید آی پی استاتیک نمی باشد و از طریق فعالسازی P2P می توان انتقال تصویر از راه دور را داشت .
برای انتقال تصویر روی گوشی های اندروید و یا آیفون و یا کامپیوتر ابتدا باید تنظیماتی را روی دستگاه ضبط کننده تصاویر انجام داد . این تنظیمات برای انتقال تصویر روی گوشی آیفون یا اندروید و یا کامپیوتر یکسان می باشد و به عنوان تنظیمات اولیه انتقال تصویر می باشد .
بدین منظور وارد تنظیمات دستگاه مورد نظر شده و در قسمت منوی اصلی وارد زیر منوی شبکه ، سپس وارد قسمت P2P می شوید . در این صفحه تیک گزینه فعالسازی را برمیدارید به عبارتی فعالسازی را غیر فعال می نمایید . برای اینکه تصاویر دوربین های مداربسته را بتوانید ببینید باید دستگاه های ضبط کننده تصاویر را به کمک یک کابل شبکه به اینترنت متصل نمایید برای این کار یک کابل شبکه را از پشت مودم اینترنت به پشت دستگاه متصل نمایید . حالا نوبت به فعالسازی نرم افزار موبایل داهوا می باشد .
برای انتقال تصویر روی گوشی اندروید باید از درون GOOGLE PLAY گزینه GDmss را جستجو نمایید و نرم افزار یافت شده را نصب نمایید . اگر سیستم عامل گوشی شما IOS باشد باید درون APP STORE نام برنامه را جستجو و سپس نصب نمایید . حال نرم افزار گوشی همراه را باز کرده و روی آیکون که با سه خط مشخص شده کلیک کرده و گزینه Device Manager را انتخاب نمایید . سپس آیکون + را انتخاب کرده و در زیر منوی باز شده وارد بخش SN/SCAN شوید . در این صفحه اطلاعات دستگاه را وارد نمایید ، یک نام دلخواه برای دستگاه وارد نمایید و گزینه SN سریال نامبر دستگاه می باشد که یا میتوانید دستی وارد نمایید و یا از طریق آیکون بارکد و اسکن کردن بارکد سریال دستگاه را وارد نمایید ، در بخش اول گزینه Add Mode باید روی گزینه P2P باشد و در قسمت USER NAME و PASSWORD نام کاربری دستگاه که به صورت پیش فرض ADMIN می باشد و رمز دستگاه را وارد نمایید و در نهایت دکمه ذخیره را از گوشه سمت راست بالا را بفشارید . بعد از وارد کردن تمام اطلاعات روی گزینه Start Live Preview کلیک نمایید . در صورتیکه تمامی مراحل را به درستی انجام داده باشید می توانید تصاویر دوربین های مداربسته را در گوشی موبایل خود مشاهده نمایید . تنظیمات نرم افزار در گوشی ها با سیستم عامل اندروید مشابه نرم افزار در گوشی با سیستم عامل IOS می باشد .

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته داهوا روی موبایل
آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته داهوا روی موبایل

 

 

مزایای انتقال تصویر دوربین مداربسته داهوا

انتقال تصاویر دوربین های مداربسته داهوا به روش P2P در بین کاربران بسیار جا افتاده است و به دلیل راحتی این روش و اینکه نصب آن بسیار ساده می باشد بسایر مورد استفاده مصرف کنندگان قرار گرفته است . بارکد مربوط به انتقال تصویر P2P برای هر دستگاه منحصر به فرد می باشد و بارکد مخصوص برای کدام به صورت مجزا در نرم افزار وارد شود .
متقارن بودن پهنای باند در انتقال تصویر داهوا که باعث می شود دوربین مدار بسته قابلیت انتقال تصاویر در کنفرانس ویدویی و به اشتراک گذاشتن فایل های P2P را داشته باشد . با توجه به نیاز خود می توانید پهنای باند را کم و زیاد نمایید بنابراین داهوا قابلیت تنظیم کردن پهنای باند را دارد . در داهوا قابلیت انتقال تصویر در بستر فیبر نوری تا مسافت 100 کیلومتری وجود دارد . نصب و راه اندازی انتقال تصویر در دوربین های مداربسته داهوا بسیار راحت و آسان می باشد بنابراین سریع انجام می شود و همچنین عیب یابی در آن آسن است به گونه ای که هرمشکلی پیش بیاید به راحتی شناسایی و رفع مشکل می گردد .

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته داهوا روی موبایل
آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته داهوا روی موبایل

 

آموزش تنظیمات مودم برای انتقال تصویر

این آموزش برای افراد با دانش فنی متوسط آماده سازی شده که اگر اطلاعاتی در زمینه سیستم های مداربسته و یا شبکه های کامپیوتری نداشته باشید بهتر است از کارشناس برای این کار استفاده نمایید .
در ابتدا باید اطلاعات ورود به مودم خود را داشته باشید منظور از اطلاعات ورود همان نام کاربری و رمز مودم می باشد ، یک مرور گر را باز کرده و سپس آی پی مودم را وارد نمایید اطللاعات ورود را وارد نمایید تا به منوی اصلی تنظیمات مودم وارد شوید . مودم شما حتما باید یک پورت شبکه خالی برای اتصال به دستگاه ضبط کننده تصاویر داشته باشد و برای اتصال دستگاه به مودم باید از کابل شبکه با متراژ منسب استفاده گردد . برای تنظیمات روی مودم حتما باید از کامپیوتر استفاده نمایید اعمال تنظیمات توسط دستگاه ضبط کننده تصاویر مقدور نیست .
بین آی پی داخلی و آی پی خارجی تفاوت وجود دارد ، آی پی داخلی در شبکه داخلی شما تعریف شده و با 192.168 شروع می شود آی پی های خارجی هم چهر بخش می باشد اما اعداد متفاوت هستند . برای انتقال تصویر دستگاه آی پی دستگاه و آی پی مودم باید در یک رنج باشند در غیر این صورت امکان انتقال تصویر در شبکه خارجی وجود ندارد .

به جهت آشنایی با نمایندگی دوربین مداربسته داهوا می توانید به مقالات موجود در سایت ما مراجعه نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]